Sazinies +371 22 834 095 info@atbalstizemessargu.lv Seko

Biežāk uzdotie jautājumi

Šajā sadaļā mēs apkoposim mums biežāk uzdotos jautājumus, lai sniegtu jums atbildes uz tiem.

Vai biedrība ir saistīta ar Zemessardzi vai kādu citu valsts struktūru?

Nē. Tiešā veidā neesam saistīti ar Zemessardzi vai valsts struktūru.

Kāpēc ziedot?

Ja Tev ir nozīmīga valsts drošība un esi gatavs palīdzēt stiprināt zemessargu spējas, tad šobrīd ziedošana ir visvienkāršākais un ātrākais veids kā to izdarīt! Ziedošana šobrīd ir visefektīvākais veids kā operatīvi atrisināt vissvarīgākās Zemessardzes nodrošinājuma problēmas. Ja Tu mērķtiecīgi novirzi savas finanses ziedojot, tad tās tiek izlietotas paredzētajam mērķim daudz ātrāk un efektīvāk kā gaidot, kad valsts sektors to pašu izdarīs ar nodokļos samaksātajiem līdzekļiem.

Kādēļ ziedot tieši jūsu biedrībai?

Ir vēl citas iespējas novirzīt savus līdzekļus Zemessardzes attīstībai – zemessargam.lv, ziedot.lv, zemessardzes ziedojumu konts u.c. Taču ir daži apsvērumi, kurus ir vērts ņemt vērā!

  • Līdz šim brīdim mēs esam vienīgie, kuri nodrošina pilnīgu līdzekļu izlietojuma caurspīdību, atklātību un iespēju novirzīt savus līdzekļus specifiskā, vēlamā virzienā – konkrētu preču iegādei un konkrētām Zemessardzes vienībām. Uzskatām, ka mūsu piedāvātā pieeja ir vins no godīgākajiem un efektīvākais veidiem kā organizēt ziedojumu vākšanu zemessargu vajadzībām.

Vai varu palīdzēt arī tad, ja neesmu gatavs ziedot naudu?

Pastāsti citiem par mums un ko mēs darām! Pastāsti par mums savam darba devējam – īpaši par nodokļu atlaidēm! Pastāsti arī tiem cilvēkiem, kas Tavā paziņu lokā pārstāv aizsardzības jomu (zemessargi, karavīri, policisti, ugunsdzēsēji). Ja Tavā rīcībā ir kādas mantas, kas būtu noderīgas mūsu mērķim un kuras esi gatavs ziedot, sazinies ar mums.

Tāpat, iniciatīvas attīstībai ir ļoti svarīga informācijas izplatīšana! Seko mums sociālajos tīklos un dalies ar tur publicēto informāciju!

Kādi ir kritēriji, izvēloties līdzekļu izlietojumu?

Nav noslēpums, ka liela daļa no biedrībā iesaistītajiem cilvēkiem paši ir saistīti ar dienestu, tāpēc ir ļoti tieša un nepastarpināta informācija par to kādas ir aktualitātes un vajadzības zemessargu tehniskajā nodrošinājumā. Tādēļ biedrības uzstādītie kritēriji tiešā veidā pārstāv zemessargu vajadzības! Papildus mūsu nospraustajiem kritērijiem, Tev pašam ir iespēja izvēlēties konkrētu finanšu izlietojumu, atbalstot Tev interesējošo kampaņu.

Kā es zināšu kā tiek izlietots mans ziedojums?

Mēs regulāri publicējam atskaites par saņemtajiem ziedojumiem un to izlietojumu. Tās vari atrast sadaļā “Atskaites“. Par to kā mēs plānojam izlietot ziedotos līdzekļus nākotnē vari spriest, apskatot konkrētās ziedojumu kampaņas.

Cik ilgi plānojat vākt ziedojumus?

Tik ilgi līdz tiks nodrošinātas visas Zemessardzes pamata kaujas un aizsardzības spējas! Šobrīd ar valsts līdzekļu palīdzību tas nav bijis iespējams. Paralēli mūsu centieniem stiprināt Zemessardzi, arī LR Aizsardzības ministrija strādā pie tā, lai uzlabotu zemessargu un karavīru nodrošinājumu, veicot atbilstošu budžeta līdzekļu izlietojumu. Valsts sektora piedāvātie risinājumi nereti nav ātri un prasa vairāku gadu, ja ne gadu desmitu darbu. Tādēļ visu šo laiku paredzam iespēju interesentiem palīdzēt stiprināt valsts aizsardzību ar mērķtiecīgu savu līdzekļu novirzīšanu vēlamajam mērķim, t.i. ziedojot.

Kāda ir jūsu interese organizēt ziedojumu vākšanu?

Uzturēt šīs biedrības darbību mūs motivē iespēja stiprināt Zemessardzi! Tā kā daudzi no mums pašiem ir aktīvi iesaistīti dienestā, mums ārkārtīgi svarīgi ir redzēt mūsu biedru kaujas un aizsardzības spēju uzlabojumu. Tas nozīmēs, ka mūsu darbs nebūs veltīgs, bet gan reāli stiprinās valsts drošību. Negūstam nekāda cita veida personisku labumu no šīs biedrības darbības – netiek izmaksātas algas, prēmijas, gūtas atlaides vai mantiskie labumi.

Kādas ir izmaksas, lai nodrošinātu biedrības darbu?

Mūsu izmaksas veido bankas komisijas un apkalpošanas maksas, kā arī likumā noteiktie nodokļu un nodevu maksājumi. Darbu biedrībā visi tās biedri veic brīvprātīgi un par to neviens nesaņem nekādu atlīdzību.

Ir jautājums? Droši uzdod to mums un mēs atbildi pievienosim augstāk!