Sazinies +371 22 834 095 info@atbalstizemessargu.lv Seko

Atbalsts visiem LR Zemessardzes bataljoniem

Kaut arī biedrību “Atbalsti Zemessargu” ir dibinājuši instruktori no Studentu bataljona, mums vienlīdzsvarīgi ir visi LR Zemessardzes bataljoni, tāpēc tiek rītkotas kopīgās kampaņas visu LR Zemessardzes bataljonu atbalstam.

Jau šā gada laika plānojam sniegt atbalstu katram LR Zemessardzes bataljonam, un kopīgo kampaņu mērķis ir sadalīt atbalstu proporcionāli – tā, lai tiek visiem!

Mēs apzināmies, ka sākotnēji atbalsts, iespējams, šķitīs niecīgs, taču jāsaprot, ka no biedrības “Atbalsti Zemessargu” nevar prasīt visu LR Zemessardzes bataljonu nodrošināšanu ar iztrūkstošo ekipējumu gada laikā, ja atbildīgie ierēdņi to nespēja 25 gadu laikā. Bet mēs centīsimies, un mums ir nepieciešams Tavs atbalsts!

Vairāk informācijas par Zemessardzi: www.zs.mil.lv

Ziedojums Termokameras iegādei

NEPIECIEŠAMAIS SKAITS: 1

Laiks, kad karavīri naktī redzēja vienādi slikti, ir pagājis. Mūsdienu kaujas lauks ir uzstādījis ļoti augstus standartus un Zemessargam nav citas iespējas, kā pielāgoties. Termoredzes spējas ir “a must have” opcija, kurai ir jābūt brīvi pieejamai kaujas laukā.

7%

191€ / 2600€

Laiks, kad naktī visi redzēja vienādi slikti, ir pagājis.

Mūsdienu kaujas lauka apstākļos, vairs nav vietas diskusijām par nakts un termo redzes spēju nozīmi. Jautājums ir par to, kā šīs spējas nodrošināt pēc iespējas vairāk vienībām. Arī Latvijas Zemessardze nav izņēmums un šī problēma ir aktuāla arī mūsu platuma grādos.

Ņemot vērā Ukrainas kara pieredzi un konsultējoties ar savas nozares speciālistiem, ir izveidojusies skaidra bilde par to, kāds ir minimāli vēlamais rezultāts. Pieejot vispārīgi, uz vadu (32 karavīri) ir nepieciešamas vismaz 4 termo redzes kameras un 10 nakts redzes iekārtas. Uz nodaļu (8 karavīri) tas iznāk 1 termokamera un +/-2 nakts redzes iekārtas.

Kā ir šobrīd? Vienīgās nakts un termo redzes iekārtas, kuras ir pieejamas zemessargiem ir iegādātas par privātajiem līdzekļiem un to vidējais blīvums uz bataljonu (+/- 550 cilvēki) ir 2-3 termo un nakts redzes iekārtas.

Kā Zemessargs redz šobrīd un kāds ir risinājums?


Īsts situācijas apraksts no Zemessardzes mācībām, kuras norisinājās oktobra beigās.

Risinājums ir vienkāršs. Lietas ir jāņem savās rokās. Ievācot informāciju no speciālistiem, esam nonākuši pie vairākiem, iespējamiem modeļiem, kuri būtu noderīgi Zemessardzes vajadzībām. Kā prioritāte šāda ekipējuma sagādē ir izvirzīta Cenas un Kvalitātes attiecība. Meklējot un apzinot Latvijā pieejamos izplatītājus (jo mēs, pirmkārt, vēlamies atbalstīt vietējos uzņēmumus), kā viens no variantiem termo redzes spēju nodrošināšanai ir izvirzīts Pulsar Helion XQ50F modelis.

 

Pulsar Helion XQ50F | AtbalstiZemessargu.LV Pulsar Helion XQ50F | AtbalstiZemessargu.LV
Pulsar Helion XQ50F | AtbalstiZemessargu.LV Pulsar Helion XQ50F | AtbalstiZemessargu.LV
Sadarbībā ar Ieskaties.lv (SIA “Omicron”), izmantojot “Atbalsti Zemessargu” platformu, mēs esam iegādājušies  vienu šādu termokameru, kura ir veiksmīgi sevi pierādījusi Zemessardzes Studentu Bataljona mācību procesā. Bet viens ir viens. Ar vienu nepietiek. Zemessargiem tādas vajag daudz. Tāpēc, mēs esam izvirzījuši mērķi, iegādāties vismaz vēl vienu šādu termokameru. Kapēc? No Zemessarga, kurš ir ekipēts ar termokameru, normālos apstākļos ir teju neiespējami vai ļoti, ļoti grūti noslēpties un palikt nepamanītam.

Pulsar Helion XQ50F specifikācija:

 • -Palielinājums: 4.1x … 16.4x
 • -Digitālais palielinājums: 2x; 4x
 • -Kadru ātrums: 50 Hz
 • -Mikro-bolometra izšķirtspēja, pikseļi: 384×288
 • -Lēcas: F50/1.2
 • -Displeja izšķirtspēja: 640×480 pix
 • -Darbības attālums: 1800 m
 • -Vairāki krāsu režīmi (8)
 • -Iebūvēts video/foto ierakstītājs
 • -Iebūvētā atmiņa: 8 Gb
 • -Izšķirtspēja: 640×480
 • -Darbības ilgums: līdz 8 h
 • -Optimālā lietošanas temperatūra: – 25 … +50
 • -Svars: 500g

Pilna informācija par modeli ir atrodama ražotāja mājas lapā.

Cik maksā viena šāda termokamera?

Rekomendējamā termokameras Pulsar Helion XQ50F mazumtirdzniecības cena Latvijā ir 2800 EUR. Taču paldies ir jāsaka SIA “Omicron” (www.ieskaties.lv) – uzņēmumam, kuram rūp Latvijas aizsardzība! “Atbalsti Zemessargu” kampaņas vajadzībām tiek nodrošināta  vairumtirdzniecības cena, kas šai kamerai nodrošina 2600 EUR iepirkuma cenu.

Vai tas ir labākais, ko mēs varam dabūt?

Iespējams, kāds norādīs, ka ir arī labāki/citi modeļi, kuri ir nepieciešami Zemessardzes vajadzībām. Mēs ar lielāko prieku pieņemam un izskatām VISUS ierosinājumus, kuri ienāk saistībā ar “Atbalsti Zemessargu” kampaņu kopumā, tai skaitā saistībā ar nepieciešamā ekipējuma specifikācijām.
Ja Tu zini, Tu vari palīdzēt mums. Raksti mums uz info@atbalstizemessargu.lv vai “Atbalsti Zemessargu” facebook lapu.

Kuram bataljonam šī termokamera tiks piešķirta?

Mēs gribētu piešķirt katram bataljonam kaut vai pa 10 šādām kamerām, ja vien tas būtu mūsu spēkos. Taču, mums nākas ieviest rindas kārtību, kurā mēs izvērtējam katra bataljona zemessargu atsaucību “Atbalsti Zemessargu” kampaņas iesaistē vai tās atbalstīšanā. Ja vēlies aktivizēt kampaņu konkrēta bataljona atbalstīšanai, apmeklē šo sadaļu par ziedojumu kampaņu izveidošanu! 

Anonīms 10.00€

Anonīms 100.00€

Elāns Liepiņš 5.00€

Janis Leimans 50.00€

Anonīms 20€

Krists Skuja 5.00€

Rihards Rihards 1.00€

Sponsori

Atbalstītāji