Sazinies +371 22 834 095 info@atbalstizemessargu.lv Seko

Nodokļu atlaides

UZŅĒMĒJ – ZIEDO UN IETAUPI UZ NODOKĻIEM!

Likumi bieži vien ir rakstīti ļoti sarežģītā valodā, un reti kad, izlasot nepieciešamos likuma pantus, kļūst skaidrs kā rīkoties. It sevišķi nodokļu jomā. Tāpēc tieši Tev, uzņēmēj, esam radījuši šo uzskates materiālu, lai saprotamā valodā izskaidrotu sarežģītā likuma “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” normas.

Piemērs:

 Tavs uzņēmums ir strādājis ar peļņu, tādējādi Tev ir jāsamaksā valstij uzņēmuma ienākuma nodoklis, piemēram, 10 000 EUR apmērā. Tev ir divas iespējas:

1. Iespēja – samaksāt valstij uzņēmuma ienākuma nodokli 10 000 EUR apmērā.

2. Iespēja – ziedot zināmu summu biedrībai “Atbalsti Zemessargu” un samazināt valstij maksājamā nodokļa summu, vienlaicīgi izdarot labu darbu. Pilnīgi legāli!

Jāņem vērā:

Nodoklis tiks samazināts 85% apmērā no ziedotās summas un kopējā nodokļa atlaide nedrīkst pārsniegt 20% no nodokļa summas.

1.piemērs, Tu izvēlies ziedot 2 000 EUR, līdz ar to Tu samazini nodokli par 1 700 EUR (85% no 2 000 EUR) un šajā adījumā tiek ievērots 20% atlaides slieksnis, jo 1 700 EUR no 10 000 EUR ir 17%.

2.piemērs, Tu izvēlies ziedot 3 000 EUR, taču šajā gadījumā nodokli nebūs iespējams samazināt par 2 550 EUR (85% no 3 000 EUR), bet gan tikai par 2 000 EUR, jo 2 550 EUR summa pārsniedz 20% atlaides slieksni no 10 000 EUR.

Respektīvi, daļu no valstij maksājamām summām pilnīgi legāli ir iespējams novirzīt biedrībai “Atbalsti Zemessargu”, jo mums ir sabiedriskā labuma organizācijas statuss un valsts atbalsta šādas biedrības, piešķirot nodokļu atlaides ziedotājiem.

Vienkāršiem vārdiem runājot – nevar pilnībā izvairīties no nodokļu maksāšanas, taču tos ir iespējams legāli samazināt, ir tikai jāievēro, ka tiek norakstīts nodoklis 85% apmērā no ziedojuma summas un šī summa nedrīkst pārsniegt 20% no kopējās nodokļa summas.

Protams, ir zināmi ierobežojumi:

  • Tev nedrīkst būt nodokļu parāds, kas pārsniedz 150 EUR;
  • Tu nedrīksti ziedot naudu saistītajām personām, piemēram, radiniekiem, darbiniekiem u.c.;
  • Aiz ziedojuma nevar slēpt samaksu par kaut ko.

Ja tomēr vēlies iegūt papildu informāciju par ziedošanu vai nodokļu atlaidēm, Tu vari:

  1. Uzrakstīt mums – jurists@atbalstsizemessargu.lv vai gramatvede@atbalstizemessargu.lv;
  2. Aplūkot BUJ sadaļu, iespējams, tur ir atbilde uz Tavu jautājumu;
  3. Censties izprast likumu “Par uzņēmumu ienākuma nodokli” 20.1 pantu un jautāt padomu grāmatvedei.

Atceries, ka ražīgākie ziedotāji tiek izcelti sadaļā Atbalstītāji.